Wiele lat temu książki tworzone były tak, aby pokazać, że kobiety to słaba płeć i nie są w stanie poradzić sobie bez mężczyzn. Dzisiaj się to zmienia. Autorzy coraz częściej decydują się na śmiały krok, który ma na celu pokazać, że w kobietach drzemie prawdziwa siła i są one w stanie wiele dokonać. Na tym właśnie bazuje Katarzyna Ryrych, która co prawda – stworzyła książkę fikcyjną odwołującą się do czasów historycznych. Jednak kto wie, może faktycznie takie kobiety kiedyś żyły i pokazywały, że drzemie w nich wola walki. Oto “Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2”.

Kobiety z rodziny Wierzbickich

Należy zaznaczyć, że aby poznać drugi tom, w pierwszej kolejności należy cofnąć się do pierwszej części. Lepiej będzie można tak poznać tytułowe kobiety z rodziny Wierzbickich. Wszystkie one są połączone z Antonim Wierzbickim. Wdowcem, który postanawia po raz kolejny się ożenić. Tym razem padło na Malwinę. To właśnie ona oraz Urszula (córka Antoniego) i Dionizja (kochanka Antoniego) będą ukazane w każdej kolejnej części. Autorka zapowiada jak na razie sagę składającą się z trzech części.

Czas znaleźć własne miejsce

W życiu kobiet Wierzbickich dużo się dzieje. Malwina martwi się o swoją córkę Bietkę, która nagle znika. Całkiem możliwe, że jest to związane z obecnością pewnego chłopca w jej życiu. Jest także Lea, która ma to nieszczęście, że trafia do Auschwitz. Czy uda jej się wyjść z tego cało? Autorka nie zapomniała także o Urszuli, która żyje jak niespokojny duch – ciągle w drodze. Nikt jednak nie jest pewny tego czy taki sposób życia na pewno jest w stanie dać jej właściwe szczęście.

Katarzyna Ryrych zaprasza wszystkich czytelników do poznania historii, która dzieje się w latach 1918-1994. W samej Polsce dużo się wtedy działo. Autorka próbuje pokazać to w świetny sposób, dzięki czemu czytelnicy niekiedy mogą nawet żałować fikcyjnych bohaterów, że mają do czynienia z tak bolesnymi tematami. Po tomie drugim pt. “Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2” pozostaje czekać na trzecią część, która będzie stanowić idealne podsumowanie dziejów kobiet Wierzbickich.