Motyw zawiłych relacji rodzinnych elektryzuje wielu czytelników. Na czym polega fenomen takich książek i co sprawia, że są tak bardzo popularne? Czytelnik chcący przeczytać wartościową, trzymającą w napięciu serię, która koncentruje się na dynamicznych losach intrygującej rodziny, może sięgnąć m.in. po “Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2”. Jakie jeszcze powieści z całą pewnością ich zaintrygują?

Saga rodzinna “Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2“. Na czym polega magia tego gatunku? 

Czytelnik szukający idealnej historii rodzinnej może trafić zarówno na wielotomowe, skomplikowane opowieści, jak też na krótkie serie wydawnicze. O ich popularności nie świadczy jednak ilość stron, lecz pióro autora. Pisarz umiejący napisać doskonałą sagę rodzinną to taki, który łączy powieść obyczajową z powieścią historyczną bądź fantasy. Dużą sztuką jest opisanie dylematów, zawiłych kolei losu, przed którymi stają bohaterzy. Istotne jest, by trudności nie były wydumane, realistyczne. W tych najlepszych sagach rodzinnych autor wprowadza atmosferę tajemniczości, co sprawia, że czytelnik chce przeczytać kolejne strony, by odkryć prawdę. Idealnym przedstawicielem tego gatunku jest powieść “Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2”, której autorka sprawnie realizuje wszystkie te wymagania.

Po jaką sagę rodzinną sięgnąć?

“Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2” pióra Katarzyny Ryrych przedstawia historię kobiet z rodziny wielopokoleniowej, które wyruszają w poszukiwaniu własnego miejsca na świecie ogarniętym wojną. Autorka w niezrównany sposób nakreśliła tragiczne, trzymające w napięciu losy bohaterek – Bietki, córki Malwiny, która ucieka ze swoim ukochanym, Lea zmagającej się z piekłem obozu koncentracyjnego i niespokojnej, samotnej Urszuli.

Pisarka ma bardzo wszechstronne uzdolnienia – jest poetką, nauczycielką i malarką, ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Właśnie ta ciekawość życia sprawia, że Ryrych potrafi w przekonujący sposób przedstawić trudności i problemy, z którymi w najnowszej odsłonie serii muszą mierzyć się jej bohaterki.

“Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2” gwarantuje zadumę nad trudną Polską historią. Książka opowiada o dzielnych kobietach, którym przyszło funkcjonować w okresie obejmującym lata 1918-1944. Dużym plusem jest także fakt, że publikacja jest jednocześnie opowieścią o niezależności i stopniowym zdobywaniu samodzielności.